Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Fluks turistësh në pikat kufitare, mbi 8 mijë persona hyjnë brenda ditës nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tashmë që sezonit turistik po i vjen fundi, pikat kufitare kanë një fluks të madh shtetasish shqiptarë dhe të huaj të cilët largohen drejt vendeve ku jetojnë pas pushimeve.

Sipas statistikave, vetëm gjatë ditës së djeshme, pra me 23 gusht, në doganën e Qafë-Thanës kanë hyrë në Shqipëri 4469 shtetas shqiptarë dhe të huaj, si dhe kanë dalur 3330 shtetas.

Ndërkohë në doganën e Kapshticës vetëm gjatë ditës së djeshme kanë hyrë 3841 persona dhe kanë dalur nga territori 4506 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img