Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Fluks për aplikimet e kartave të identitetit, zyrat në Tiranë hapur edhe të shtunën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b10f42775d1d93f60ea7a229cecaaaa6

Ministria e Brendshme ka njoftuar se zyrat e aplikimit për kartat e identitetit janë të hapura edhe këtë të shtunë në Tiranë.

Sipas njoftimit të ministrisë, Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 12 Janar 2019.

“Hapja e zyrave edhe në fundjavë, është një mundësi më shumë për gjithë të punësuarit që nuk e kanë të mundur të kryejnë përtëritjen e dokumentit gjatë javës, për shkak të angazhimit në punë.

Ministria e Brendshme fton çdo qytetar të verifikojë skadencën e kartës ID dhe të mos e lërë për ditën e fundit aplikimin”, thuhet në njoftim.

 

Më shumë

spot_img
spot_img