Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Fluks pacientësh nga koronavirusi në spitale: Pritet gjatë javës të hapet pavioni i tretë te Covid-3 dhe Covid-4

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec64b6f135cd16c2071fea47b918af04

Situata vijon të jetë e rënduar nga pandemia e koronavirus në vendin tonë, kjo ka bërë që kapacitete në spitalet Covid1, Covid2 dhe Covid3 të ezaurohen.

Burime për media bëjnë me dije se të hënën hapet pavioni i tretë i spitalit Covid3 dhe brenda javës pritet të hapet edhe spitali Covid4.

Mësohet se në pavionin e tretë të spitalit Covid3 ka në dispozicion rreth 50 shtretër.

Kujtojmë që pak orë më parë mjeku i ‘Shefqet Ndroqit’, Dritan Kociaj i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama, ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetit të Ekspertëve që të hapnin Covid4 sepse pacientët po mbahen në ambulancë, pasi nuk ka vende në spital.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img