Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fluks në Doganën e Morinës, qytetarët kosovarë preferojnë bregdetin shqiptar për të shijuar fundjavën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fundjava ka nisur me fluks në Doganën e Morinës, pasi qytetarë të shumtë kosovarë janë dyndur drejt Shqipërisë. Shumë prej tyre kanë zgjedhur për të kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar, ndërsa për një pjesë tjetër kjo është periudha e nisjes së pushimeve me hapjen e sezonit turistik.

Mësohet se rreth 13 mijë qytetarë të Kosovës kanë hyrë në vendin tonë dhe rreth 6300 automjete.

Ndërsa policia kufitare ka punuar me procedurë të përshpejtuar me qëllim shmangien e radhëve të gjata, si dhe qëndrimet e panevojshme në pikën kufitare.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img