Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Flota ruse kalon nesër përmes ujërave britanike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa luftëanije dhe një aeroplan mbajtëse të flotës detare ruse pritet të kalojnë nesër përmes ujërave të Britanisë së Madhe.

E ndërsa tensioned mes Rusisë dhe vendeve perëndimore janë në rritje, mediat britanike raportojnë se flotës ruse, përfshi edhe aeroplan-mbajtësen nukleare “Admiral Kuznetsov” i është thënë që të mbajnë shpejtësinë aktuale në mënyrë që të premten në mbrëmje të kenë lënë Detin e Veriut.

Sipas gazetave ruse kjo është flota më e fuqishme ruse që lundron në ujërat europiane që prej vitit 2014.

Pasi të kenë kaluar përmes Kanalit të Doverit, flota ruse pritet të kalojë në Mesdhe deri pranë brigjeve siriane ku di t’i ndihmojnë luftimeve në Aleppo.

Më shumë
spot_img
spot_img