Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

“Florona” varianti i ri i Covid-19? Sqaron Rakacolli: Është mbivendosje e…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv/Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur në lidhje me infeksionin “Florona” që po qarkullon në të gjithë vendet.

Ajo ka shpjeguar se “Florona” nuk është variant i ri i Covid, por është është një mbivendosje infeksionesh të COVID dhe gripit tek i njëjti person.

“Florona u lancua nga Izraeli dhe është një mbivendosje infeksionesh tek i njëjti person ai i COVID-19 dhe atij gripal.  Nuk është variant i ri virusi”, tha Rakacolli për “report tv”.

Rakacolli tha se fuqia e COVID-19 po dobësohet dhe se vaksina po bën efektin duke siguruar më shumë mbrojtje nga koronavirusi.

“Në Tiranë është edhe gripi stinor që është aktiv, gjë që nuk e kishim vitin e kaluar. Fakti që tregon se ka nisur të mbizotërojë edhe gripi, atëherë COVID nuk e ka më atë fuqinë shpërndarëse si në fillim , por edhe se vaksinimi ka dhënë efektin e saj”, tha ajo ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img