Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Floriana Garo promovon “foltoren” me shqiptarët në SHBA: Së shpejti do e organizojmë dhe këtu

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoresha e Komunikimit të foltores së ish-kryeministrit Sali Berishës, Floriana Garo ka promovuar “Foltoren” edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA).

Ajo ka ndar disa foto ku shihet krah aktivistes shqiptaro-amerikane Evi Kokalari. Ato në SHBA kanë zhvilluar një takim me disa shqiptarë që jetojnë në SHBA, teksa shkruan se ata e mbështesin “Foltoren”dhe se një e tillë fo të zhvillohet dhe në Easr Coast.

“Nje mbremje e mrekullueshme mbreme mes shqiptareve te Amerikes ne Neë York! Foltorja ka nje mbeshtetje te jashtezakonshme ketu e te gjithe duan te kontribuojne e te jene pjese e revolucionit qe na pret. Se shpejti do te kemi nje Foltore edhe me Shqiptaret e East Coast!  #foltorja  #11dhjetor2021” shkruan ajo në postimin e saj.

Nuk dimë sesi mund të zhvillohet kjo “Foltore” në SHBA, pasi ish kryeministrin  Sali Berisha është shpallur “non grata” së bashku me familjen e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img