Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Fleta e votimit dhe debatet në KQZ, pas PS, edhe PD mund të ankimimojë në KAS. S’është dakord me…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike po shqyrton mundësinë e ankimimit pas miratimit të fletëve të votimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme.

PD preferon vendosjen e emrave në mënyrë vertikale dhe kjo është një nga arsyet se pse demokratët po mendojnë ankimimin. Edhe Partia Socialiste do e ankimojë në KAS vendimin e Komisionerit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pasi dëshiron që deputetët në fletët e votimit të identifikohen me numra dhe jo me emrat e tyre.  

Gjatë mbledhjes së fundit të KQZ-së, Ilirjan Celibashi u shpreh: Kandidatët do të identifikohen me emër, fonti i fletës së votimit do të jetë ndryshe për çdo qark”.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img