Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Flet vëllai i Klement Balilit: Gjithë ai terror nuk justifikohet, policët erdhën në 4 të mëngjesit me maska dhe pa dokumente

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka nisur një aksion ditën e sotme për arrestimin e Klement Balilit i njohur si “Eskobari i Ballkanit”. Balili është i njohur për veprat penale, “trafikim droge” dhe “pastrim parash”.

Vëllai i tij, Bashkim Balili ka folur për News 24 duke e konsideruar të pajustifikueshëm gjithë terronin e shkaktuar në familjet e tyre. Sipas tij policët kanë shkuar në shtëpitë e tyrenë 4 të mëngjesit me maska dhe pa asnjë document.

“Policia erdhi që në 4 të mëngjesit duke na kontrolluar banesat. Unë nuk e di ku ndodhet vëllai im, nuk kam as një kontakt të tij. Policët erdhën me maska dhe pa asnjë dokument.

Gjithë ai terror nuk justifikohet, kemi të gjithë të drejta”,-ka thënë ndër të tjera Bashkimi duke shtuar se policia ka ushtruar dhunë ndaj Hektorit, njërit nga vëllezërit duke e arrestuar dhe pastaj e kë lënë të lirë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img