Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Flet Robert Aliaj: Blemë kokainë në 15 vende në Tiranë, i çuam në laborator dhe ja çfarë na rezultoi

Lajme të ngjashëm

Robert Aliaj ka treguar në emisionin “Opinion” se sëbashku me shoqërinë e tij blenë kokainë në 15 pika të ndryshme në Tiranë.

Aliaj tha se kokainën e çuan në laborator dhe analizat nxorrën se 70% e drogës ishte përzjerës të ndryshëm, nga aspirina te amalgama që përdorin dentistët.

“Blemë kokainë në në 15 pika të ndryshme. Blemë nga një gram dhe këto i çuam në laborator. 1 gram kushton rreth 90-100 (mijë lekë). I çuam në laborator për të parë çfarë cilësie kishte. Dhe na rezultoi që 70% është aspirinë, pluhur neoni dhe deri te kjo amalgama e dentistëve që të jep atë ndjesinë e mpirjes.

“Unë nuk rrefuzoj vetëm rakinë. Nuk jap këshilla fare, secili zgjedh vetë.”

“S’ka nevojë të flasësh në këto pika. Jep paret dhe e merr vetë”, tha Robert Aliaj.

Më shumë