Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Flet personi që fotografoi djalin e vogël sirian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fotografi që kapi me aparatin e tij momentin e trishtë kur një djalë i vogël sirian mbetet vendoset në një ndenjëse të ambulancës, tregon momentet e tmerrit që pasuan.

Fotografia e shndërruar në ikonë, tregon djaloshin e vogël të ulur në një karrige ngjyrë portokalli brenda një ambulance, i mbuluar me gjak dhe pluhur. Fotografia është shpërndarë masivisht në rrjetet sociale.

albsig

spring

“Po i transportonim nga një ballkon në tjetrin”, thotë fotografi Mahmoud Raslan. Ai thotë se transportoi edhe trupa të pajetë përpara se të merrte në dorë djalin e vogël sirian, të cilin një doktor e identifikoi si 5 vjeçari Omran Daqneesh.

“Ne e dërguam djalin e vogël menjëherë në ambulancë ndërsa vajza 11-vjeçare priti të shpëtohej edhe nëna e saj”, tregon ai mes lotësh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img