Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Pastori që njihte familjen Josifi tregon detaje tronditëse: Blerta e ka parë të atin kur u vetëflijua duke u hedhur nga ballkoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

076dab3a72296f36acc112efa97e3de1

Detaje të reja shumë dramatike bëhen me dije në lidhje me ngjarjen e rëndë e ndodhur në Kombinat më 2 korrik të këtij viti.

Në banesën e tyre, u gjetën të pajeta gruaja e shtëpisë Zhaneta Josifi dhe vajza e saj Anisa Josifi, ndërsa vajza tjetër Blerta në gjendje të rëndë për jetën, arriti të mbijetojë pasi u dërgua në spital.

Ndërkohë, pastor Fitor Muça, i cili i njihte nga afër vajzat pasi kanë vizituar kishën e tij më herët kur ishin në adoleshencë, tha se ajo familje ka përjetuar një tragjedi të madhe.

Pastor Muça tha se Blerta, vajza e mbijetuar, ka parë të atin kur është vetëflijuar duke u hedhur nga një ballkon përballë pallatit të tyre në Përmet, pasi kishte mbetur i gjymtuar, pas 3-4 operacioneve.

Fevziu: Ishin normale nga gjendja mendore?

Fitor Muça: Në atë kohë ishin shumë normale, mesa di unë ato kanë kaluar trauma të mëdha, vetëflijimi i babait. Një nga vajzat, Blerta, ka qenë dëshmitare, ka parë të atin duke u hedhur nga ballkoni përballë pallatit të tyre. Çështja është që kjo tragjedi, kjo dramë e mbajtur e fshehur në mënyrë kaq të veçantë kaq të ndrydhur nga kjo familje, tregon shumë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img