Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Flet kamerunasi i kapur me 1 milion euro false në Rinas: M’i dha një shqiptar në Paris, nuk e dija çfarë kishte brenda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kamerunasi që u kap me mbi 1 milion euro të falsifikuara në aeroportin e Rinasit ka thënë para hetuesve se nuk ishte në dijeni të ngarkesës në valixhe.

Josoue Ngankam tha se valixhen ia kishte dhënë një mik i tij në Paris, duke i thënë ta çonte në Tiranë, dhe aty do ta merrte sërish.

“Valixhja nuk është e imja, unë jam vetëm transportues. Një mik shqiptar ma dha në Paris dhe unë nuk e dija çfarë kishte brenda saj. Emrin nuk ia di se i thërras me nofkë. Më tha se do ta merrte sërish në Tiranë”, u shpreh ai para prokurorëve.

Brenda valixhes me 1 milion e 73 mijë euro të falisfikuara kishte edhe letra që përdoren për të printuar të tjera para false.

Më shumë


spot_img
spot_img