Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Flet i ati i vajzës së abuzuar seksualisht nga 46-vjeçari në Pogradec: Unë mirë jam, çupa si të dojë, se mbaj me zor…

spot_img

Lajme të ngjashëm

71ca1f040b8f2ef7e87ee9611bfc6d43

Babai i vajzës së abuzuaar në Pogradec nga 46-vjeçari Blerim Bizgjoni, ka folur për herë të parë për ngjarjen në fjalë, teksa ka habitur me deklaratën e tij.

Ai ka thënë se nuk ka qenë i informuar për çfarë ka ndodhur, dhe se vajza është e lirë të zgjedhë dhe të bëjë ç’të dojë. “Asgjë, ku di unë, tani ajo andej është, Anisa”, ishin fjalët e tij për gazetarët.

Fqinjët kanë thënë se ai është me probleme psikologjike dhe ndaj dukej disi i pashqetësuar nga gjithë çfarë ka ndodhur me vajzën e tij. Ndër të tjera, ai tregon se Blerimi ishte bërë shkesë që e mitura të fejohej me një djalë, por që ai iku në Greqi.

“Jo jo, nuk është ankuar për gjë. Vinte e dilte këtu. Ajo s’bëri gjë. Ai djali quhet Blerim. Kishim lidhje nga baxhanaku im se punonte andej me të. Asgjë nuk i kishte premtuar. Vet e njohi. Vajza është 14 vjeç dhe Blerimi është 2 vjet më i madh se unë. Vajza rrinte atje te Blerimi, kishte ata çupën shoqe (vajzën e Blerimit), ka një vit e gjysmë. Kërkonte të vinte në shtëpi, por rrinte atje. Ajo s’rri në shtëpi do shoqen e saj”.

I pyetur si ndihet tani pasi ka mësuar këtë ngjarje të rëndë, ai thotë:

“Asgjë tjetër, unë mirë jam, çupa si të dojë unë s’e mbaj me zor lidhur rri këtu apo rri atje, unë s’e di vetë nga jam. Po mirë minorene, unë çfarë t’i bëj, unë s’kam si ta marr litarin ta lidh atje sido që të jetë”.

Më shumë

spot_img