Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Flet avokati i Edvin Priftit: Paratë i ka të fituara nga çmimet ndërkombëtare, pse ndërhynë në prag të fushatave?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

17b4d3d32c089e3ae55cc45ef84ce9db

Avokati i Edvin Priftit, Henrik Ligori shprehet se 220 mijë eurot e gjendura në shtëpinë e tij janë të fituara nga çmimet ndërkombëtare.

Ai ndërkohë e ka lidhur kërkesën për arrestimin e tij me fushatën. Ligori është shprehur se e për operacionin e zhvilluar në korrik duhet tëndërhyej në atë kohë dhe jo tani në prag të fushatës.

“Sot në seancë u njohëm me kërkesën për ashpërsimin e masës, për një krim hipotetik, për të cilin s’ka prova. Pse s’u ndërhy në korrik të 2020 kur u bë operacioni, por 7 muaj më pas, në vigjilje të fushatës së zgjedhjeve. 220 mijë € i ka të fituara nga çmimet ndërkombëtare që ka marrë. Çmimet e fituara nga mjeku janë të verifikuara edhe në Google” tha ai.

Ndërsa vjetë mjeku deklaroi se paratë ai i kishte fituar në Itali dhe se atje ka marr të ardhura të mira.

“Kam mbaruar me medalje ari, specializim në Siena dhe La Sapienca diplomimin si specialist në kardiokirurgji, punova në San Kamilo, doktoraturë La Sapienca, kam pasur të ardhura shumë të mira në Itali”, është shprehur Prifti në sallën e gjyqit. S’kam fshehur asnjë gjë. Punoj privat dhe shtet. U befasova nga Prokuroria që kërkoi burg, kam operuar mijëra shqiptar”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img