Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Flet Ahmet Premçi: Dorëheqjen ia kam dorëzuar Shehajt, nuk bëj komente

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51dccfb9d3aa9c87d83cbf48fd69d2fe

Drejtori i Përgjithshëm i Hetimit Tatimor ka reaguar pas lajmit të bërë publik nga newsbomb.al për dorëheqjen që ai i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama dhe drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve, Briseida Shehaj.

Premçi refuzon të bëj komente rreth dorëheqjes së tij, ndërsa sqaron se arsyet që e kanë çuar në këtë veprim ndodhen në letrën që i ka dorëzuar Shehajt.

“Në respekt të opinionit të gjerë publik dhe të miqve të mij, duke iu konfirmuar dorëheqjen time si drejtor i Hetimit Tatimor, saktësoj se kjo dorëheqje i është i paraqitur vetëm drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve, në përputhje me varësinë dhe emërtesën. Unë nuk i kam paraqitur dorëheqjen kryeministrit, sepse nuk jam emërtesë e tij. Arsyet e dorëheqjes janë në shkresën që disponon titullarja e institucionit të tatimeve. Komente për këtë çështje janë të tepruara, përveç faktit të dorëheqjes time të cilën e konsideroj si një akt normal ligjor, moral dhe administrative”, shprehet Premçi.

Ende nuk ka një reagim për këtë çështje nga drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj.

Lexo edhe: Ekskluzive/ Ahmet Premçi i hetimet tatimor letër Edi Ramës: Iki nga Tatimet, s’mund të jem përgjegjës për abuzimet

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img