Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Flasin mjekët: Shifrat e infektimeve me COVID-19 po ulen, por po rriten rastet me virozat e stinës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej javësh shifrat e infektimeve me COVID-19 janë ulur ndjeshëm në Shqipëri, por sipas mjekëve, kjo ka sjellë rritjen e rasteve me virozat e stinës.

Vitin e kaluar nuk ka patur qarkullim të virozave të stinës, ndërsa këtë vit është rritur edhe numri i vizitave ditore.

“Këtë pranverë ndryshe nga viti i shkuar është vënë re një shtim i virozave të stinës afërsisht në këtë periudhë. Zakonisht paraqiten me shenjat e virozave normale”, thonë mjekët për Abc News.

Simptomat e këtyre virozave ngjasojnë me ato të COVID-19, por mjekja Eriona Hereni tregon se ku qëndron ndryshimi mes tyre.

“Paraqitet pacienti tek ne dhe duket që mund të jetë ndonjë virozë. Me vizitën që i bëjnë e diferencojmë nëse është virozë apo Covid”, thotë ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img