Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Flasin kolegët e Michal Stavos: Ishte njeri i mrekullueshëm, na tha se do kthehej

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c604f42820664588d6c1a19481b97075

27 vjeçari Michal Stavos, i cili u vra së bashku me të dashurën e tij në fshatin Prekal të Dukagjinit dy ditë më parë ka qenë me profesion zjarrfikës.

Kolegët e Michal në Çeki shprehen të tronditur nga lajmi i rëndë që kanë mësuar nëpërmjet mediave, ndërsa e kujtojnë 27 vjeçarin si një person luftëtar që sakrifikohej për të tjerët.

“Prej 5 vitesh kemi punuar së bashku. Ishte totalisht e papritur. Gjithmonë do e kujtoj si një person pozitiv. Ende më shfaqet momenti kur ai më tha mirupafshim përpara se të nisej me pushime. Ai tha se do të kthehej sërish. Është e tmerrshme, ishte në vendin e gabuar në kohën e gabuar”, shprehet Petr Jezek, koleg i Michal.

Kolegët e përshkruajnë të riun çek si një person që ishte tepër i dhënë pas udhëtimeve, ndërsa përpara se të nisej për në Shqipëri kishte vizituar Mongolinë dhe Ukrainën.

Lexo edhe: 

Personi që vrau turistët nga Shoshi i Dukagjinit, dyshohet se ndodhet mes të arrestuarve

Murgesha çeke që jeton në Shqipëri: Kriminelët mbeten të tillë, në Çeki ju shikojnë me simpati

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img