Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Flamuri shqiptar në statujën e Krishtit në Rio de Janeiro/ Meta: Solidaritet shpresëdhënës për luftën ndaj Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

65c0ac14e133e0bc9e3f1a1ecbba99c5

Statuja e Krishtit Shpëtimtar, në qytetin e Rio de Zhaneiro të Brazilit, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e COVID-19.

Mes tyre është edhe flamuri shqiptar, pasi tashmë numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar në 64.

Për këtë ka reaguar presidenti Ilir Meta, i cili përmes një postimi në ‘Facebook’ deklaron se ky është një solidariteti botëror, frymëzues dhe shpresëdhënës.

‘Statuja e Krishtit Shpëtimtar, monument emblematik i qytetit të Rio de Zhaneiro dhe i Brazilit, është ndriçuar me flamujt e vendeve të prekura nga pandemia globale e COVID19.

Mes tyre është edhe flamuri shqiptar!

Solidariteti botëror, frymëzues dhe shpresëdhënës!’, shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img