Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Flamuri i Kosovës ngrihet për herë të parë në misionin paqëruajtës të FSK në Kuvajt (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Flamuri i Kosovës është ngritur për herë të parë në misionin paqëruajtës të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Kuvajt.

Lajmi është bërë me dije nga Shtabi i Përgjithshëm i FSK-së.

Në njoftimin e FSK-së thuhet se Kosova është e përkushtuar për paqe dhe siguri në botë.

“Flamuri i Republikës së Kosovës për herë të parë ngritet në misionin paqësor të FSK-së në Kuvajt, si anëtar i koalicionit në Forca e Përbashkët e Kombinuar (Inherent Resolve). Kosova është e përkushtuar për paqe dhe siguri në mbarë botën. FSK-ja falënderon Ushtrinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Gardën Kombëtare të IOËA-s për dislokimin e përbashkët”, shkruan Shtabi i Përgjithshëm i FSK-së në faqen zyrtare.

Më shumë

spot_img
spot_img