Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Flamuri amerikan valëvitet përsëri në Kiev, Sekretari Blinken: Qëndrojmë krenarë krah popullit të Ukrainës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA në Ukrainë është hapur përsëri, pas tre muajsh e mbyllur qëkur Rusia nisi “operacionin special ushtarak” në territorin e fqinjit jugor. Dje, flamuri amerikan është valëvitur përsëri në Ambasadën në kryeqytetin Kiev.  

Blinken shkruan në Twitter se SHBA-të qëndrojnë me krenari në krah të qeverisë dhe popullit të Ukrainës.

albsig

spring

“Flamuri amerikan valëvitet sërish mbi Ambasadën në Kiev. Mund të njoftoj se kemi rifilluar zyrtarisht punën e Ambasadës në kryeqytetin e Ukrainës. Ne qëndrojmë me krenari në krah të qeverisë dhe popullit të Ukrainës, teksa ata mbrojnë me guxim vendin e tyre nga pushtimi brutal i Putinit. Slava Ukraini”, shkruan Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img