Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Flamur Noka sulmon ashpër ministrin Saimir Tahiri, e quan “klysh të Shullazit”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, ka sulmuar shpër ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, pas deklaratës së tij për presidentin Bujar Nishani.

Noka e quan Tahirin “klysh të Shullazit” që “shkreh armën kundër kreut të shtetit, i cili bëri të ditur një fakt tronditës se informacioni për 1000 oficerë policie të inkriminuar gjendet në tavolinën e ministrit të brendshëm”.

“Klyshi i Shullazit, Saimir Tahiri sulmoi sot Presidentin e Republikës me etiketimet që përdoren zakonisht në bandën ku ai bën pjesë. Si ushtar krenar i Shullazit që është, Tahiri shkrehu sot armët ndaj kreut të shtetit, i cili bëri të ditur një fakt tronditës se informacioni për 1000 oficerë policie të inkriminuar gjendet në tavolinën e ministrit të brendshëm. Por ministri i brendshëm është në ethe të rënda sepse gjysma e bandës ku bën pjesë gjendet brenda. Dhe shpejt banda do bashkohet pikërisht për shkak të inkriminimit që denoncon Presidenti. Ndaj sduron dot këlyshi i Shullazit kur dëgjon fjalën inkriminim e nxjerr putrat nga zemërimi”, shkruan Flamur Noka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img