Hapësire reklamuese

Aktualitet

Flamur Noka: SPAK ktheu Regjimin e Shtetit, Berisha u burgos pa fakte

Shkruar nga Newsbomb
Flamur Noka: SPAK ktheu Regjimin e Shtetit, Berisha u burgos pa fakte

Flamur Noka ka reaguar me një postim në Facebook për vendimin e GJKKO për pranimin e kërkesës së SPAK për masën “Arrest shtëpie” të Sali Berishës.

Noka shprehet se me këtë vendim, ‘SPAK riktheu Regjimin e Shtetit’ dhe se ‘Berisha u burgos pa fakte pasi po nxirrte prova kriminale të Edi Ramës dhe bandës së pushtetit’.

-Reagimi i Nokës-

Me vendimin e sotem Drejtesise Politike mund te themi se Edi Rama e ktheu Shqiperine ne Rusine e vogel te Europes me liderin e opozites te arrestuar. Sot lideri i opozites Prof Dr Sali Berisha  arrestohet e burgoset pa asnje akuze,pa asnje fakt e pa asnje prove …thjesht sepse ne liri dhe ne aktivitet politk i kall daten Edi Rames dhe bandes se pushtetit.

Arrestohet sepse po i diskretitonte cdo dite e me shume me fakte  e prova Drejtesine e Re Politike e cila fsheh, asgjeson provat per Erion Veliajn, Engjell Agacin dhe kreun e regjimit Edi Rama dhe sajon dosje politike per kreret e opozites.

SPAK dhe GJKKO pas ketij vendimi rikthyen Sigurimin e Shtetit si organe dhune te diktatures ndaj kundershtareve te Regjimit .Llogarite i kane bere gabim. Mosbindja civile per te gjunjezuar kete narkoregjim  per opoziten dhe shqiptaret eshte rruga e vetme. O Sot o Kurre..

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese