Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Flamur Noka përplaset keq me gazetaren: U bëre ti..shko bëj operacion në sy se je e shitur. Lala: Krimi ka patur mbështetje edhe nga PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Debati për situatën kriminale në vend ka shkakruar nxehjen e debatit mes ish ministrit të Brendshëm të PD-së, Flamur Noka dhe gazetares investigative Klodiana Lala.

Lala ka tentuar t’i provjë Nokës se shumë prej bandave dhe personave të inkriminuar që sot janë pas hekurave, të lirë apo në arrati, dikur kanë patur mbështetjen e Partisë Demokratike.

Pjesë nga debati në emisionin “Studio e Hapur”:

Noka: Atë blunë kujdes kur ta thuash. Kur u bëre ti që je dhe gazetare investigative të kërces pupthi. Më vjen shumë keq që je kapur edhe ti.

Noka: Po ku ka shqiptar që të besiojë këtë që thua ti. Krimi ka vetëm ngjyrën mavi.

Lala: Ka qenë ish kolegu juaj Ylli Manjani që tha në parmanet se Kelment Balili ka patur mbështetje blu dhe mavi.

Noka: Ajo ose ska informacion ose është e kapur politikisht.

Lala: Zoti Noka në 2008 opozita e kohës akuzonte PD-në për mbështetje direkte të Emiljano Shullazit. Vrasësi i komisar Lamajt është fotografuar duke drekuar me zyrtarët më të lartë të PD-së.

Noka: Më thuaj ti në rast se ty të paguajnë. Unë jam duke thënë, kush i futi në parlament vrasësit e Komisar Lamajt? Edi Rama. Atëherë kujt i përkasin këta? Këto i di gjithë Shqipëria. Shko bëj një ndërhyrje në sy. Ke perde në sy e ke mavi.

Më shumë
spot_img
spot_img