Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Flamur Noka i jep firmën komunistit Marko Dajti që të kandidojë për Bashkinë e Tiranës (DOKUMENTI)

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka dhe njëkohësisht numri dy i grupimit të Sali Berishës, ka hedhur firmën që komunisti Marko Dajti, të kandidojë si përfaqësues i Frontit të Majtë, për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Me sa duket, Berisha shpreson se me Dajtin mund të fitojë Tiranën. Ndërkohë, Dajti do të mund të garojë përballë Erion Veliajt nga PS, Belind Këlliçit nga Foltorja, Roland Bejkos nga grupimi i Enkelejd Alibeajt, dhe  Lajla Përnaskës e cila do të kandidojë nën siglën e PDIU.

Më shumë