Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Flakët “përpijnë” shtëpinë, shqiptari hero dhe e dashura shpëtojnë çiftin e të moshuarve nga zjarri (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh shpërtheu në Minttutie të Finlandës mbrëmjen e së mërkurës. Si pasojë e flakëve që u përhapën me shpejtësi, një shtëpi ku jetonin një çift të moshuarish, u shkrumbua plotësisht. 

Mediet e huaja shkruajnë se fqinjët sapo panë tymin të dilte nga shtëpia e tyre, kanë shkuar menjëherë, duke i ndihmuar ata para se të mbërrinte zjarrfikësja.

Por përveç fqinjëve, edhe një shqiptar që jeton prej vitesh atje bashkë me të dashurën, ofroi ndihmë për çiftin e të moshuarve

Halili thotë se ata vunë re tymin që po dilte nga shtëpia e tyre dhe u nisën për të parë situatën. Ndërsa flakët po përhapeshin, ata vendosën të kontrollonin nëse kishte njerëz në apartament.

Sipas Halilit, kur ata trokitën të moshuarit e hapën derën, por nuk ishin të vetëdijshëm për zjarrin.

“Të moshuarit hapën derën kur trokitëm. Ata duket se nuk ishin të vetëdijshëm për zjarrin”, ka thënë Halili.

Më shumë

spot_img
spot_img