Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Flakët përhapen dhe rrezikojnë fshatin turistik Katund i Vjetër; në Fushë-Krujë digjen 10 dynym tokë, përfshirë ullishte

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zjarri i cili ka rënë prej gati një jave në Patalej të Njësisë Administrative të Kolshit vijon që të jetë aktiv.

Flakët po favorizohen nga era gjatë ditës së sotme dhe kanë përparuar në anën verilindore. Flakët rrezikojnë që të kalojnë në zonën e bashkisë Mirditë, në fshatin turistik Katund i Vjetër.

Zjarrfikësit dhe mbrojtja civile ndodhet në terren.

Ndërkohë një parcelë me ullinj ka marrë flakë në Kameras të Fushë-Krujës. Deri më tani janë djegur 10 dynym shkurre e ferra si dhe rreth disa rrënjë ullinj.

Zjarri është lokalizuar dhe izoluar, por ende nuk është fikur tërësisht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img