Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha në Nikël, rrezikohen disa banesa

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër vatër zjarri ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Nikël të Krujës.

Flakët kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjesh dhe shkurre në lagjen “Zezë” dhe po përhapen me shpejtësi për shkak të erës së fortë.

Disa banesa rrezikohen nga flakët, që raportohet se i janë afruar tashmë edhe varrezave të zonës.

Drejt vendngjarjes është nisur reparti i zjarrfikësve të Krujës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img