Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Flakët përfshijnë një sipërfaqe të madhe në Sarandë, zjarrfikëset kërkojnë ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën me pyje dhe shkurre në vendin e quajtur Burim në Sarandë.

Vatra e zjarrit ndodhet pranë fshatit Volloder por po përhapet me shpejtësi e favorizuar nga erërat. në vendgjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilët bëjnë thirrje për bashkëpunim pasi situata konsiderohet e rëndë.

Shkak besohet të jetë zjarrvënia e qellimshme ndërsa flakët kanë përfshirë edhe një zonë pyjore në Tepelenë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img