Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Flakët përfshijnë kodrën në Karaburun, zjarrfikësja në vendngjarje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në gadishullin e Karaburunit. Mësohet  se flakët kanë përfshirë majën e Hilqes dhe po përhapen në drejtim të Shenianit.

Ende nuk dihen rrethanat e rënies  së zjarrit, ndërsa janë favorizuar për shkak të erës.

Në vendngjarje kan mbërritur forcat zjarrfikëse të cilat kanë bërë të mundur marrjen në kontroll dhe shuarjen e flakëve.  

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img