Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Flakët e zjarrit përfshijnë shtëpinë e të moshuarve, një person humb jetën e dhjetëra të plagosur (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë azilin e të moshuarve në New York. Pas flakëve ndërtesa është shembur  ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve të dhëna nga zyrtarët bëhet e ditur se në mesin e të lënduarve janë dhe dy zjarrfikës të cilët teksa po përpiqeshin për të shuar flakët e zjarrit kishin pësuar lëndime.

Ekipet e shpëtimit janë duke evakuuar të moshuarit të cilët ndodheshin brenda ndërtesës ku më pas pritet që të strehohen në një qendër tjetër.

Një nga dëshmitarët okularë tregon për mediat se zjarri  qëndroi rreth dy orë i ndezur para se ndërtesa të shembej.

Më shumë

spot_img
spot_img