Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Flakët dalin jashtë kontrollit në Vlorë, zjarri nuk kursen as banesat në fshatin Gjormë, banorët me kova me ujë vrapojnë pranë shtëpive të tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zona e Karaburunit nuk është pika e vetme kritike në Vlorë pas situatës së zjarreve që kanë prekur prej më shumë se një jave këtë qark.

Një tjetër vatër është aktivizuar në lagjen Neshtë në fshatin Gjormë të Vlorës, ku flakët e zjarrit nuk po kursejnë as kasollet e bagëtive dhe banesat aty pranë.

Në zonë ndodhen rreth 10 shtëpi të cilat rrezikohen të digjen, ndërkohë që helikopterët dhe forcat e zjarrfikëses janë nisur me urgjencë drejt vendngjarjes pasi flakët kanë dalë jashtë kontrollit.

Kanë qenë banorët e fshatit ata të cilët menjëherë sapo konstatuan flakët e zjarrit kanë marrë masat e para ku me kova me ujë kanë vrapuar pranë banesave të tyre për neutralizimin e flakëve.

Më shumë

spot_img