Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Flakët aktive prej një jave, merr përmasa të mëdha zjarri në fshatin Katund i Vjetër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë të jenë ende aktive disa vatra zjarresh në zonën e Mirditës, ku situata paraqitet problematike.

Bëhet me dije se në Thirrë zjarri vijon të jetë aktiv dhe se deri më tani janë djegur rreth 200 hektarë tokë.

Gjithashtu situata është problematike në fshatin Lalm, ku zjarri ka marrë përmasa të mëdha, ku dhe rrezikohet edhe fshati Katund i Vjetër. Kjo vatër është aktive prej një jave dhe për shkak të bimësisë së shumtë që ndodhet në këtë zonë zjarri përhapet me shpejtësi dhe zjarrëfikësit nuk kanë arritur ta shuajnë.

Për shkak të terrenit të vështirë zjarrëfikësit e kanë të pamundur të që fikin zjarrët dhe kanë kërkuar ndërhyrjen nga ajri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img