Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Fjolla Morina u arrestua me dy pistoleta, gazetari: Dyshohet për trafik armësh, por është kërkuar të…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce72a3fd837dc10cf4f4d726bcba0015

Këngëtares Fjolla Morina iu caktua sot masa e sigurisë “Arrest shtëpie”, pas arrestimit të bujshëm, pasi iu gjetën dy armë dhe fishekë në makinë.

Gazetari Arsen Rusta, në një lidhje për emisionin “Ftesë në Pesë”, tha se akuza që rëndon ndaj Morinës është trafiku i armëve, ndërsa shtoi se momentalisht është kërkuar të bëhet ekspertiza nëse armët janë përdorur apo jo.

Sipas tij, dyshimet janë se armët mund të kenë qenë të shoqëruesve të saj dhe jo të këngëtares.

“Policia i ka sjellë për armë zjarri, jo armë për trembjen e qenve, apo armë çakmak. Kështu pretendoi mbrojtja. Krimi i vetëm në këtë rast është trafiku por që është i dënueshëm sipas Kodi Penal. Është kërkuar të bëhet një ekspertizë nëse këto armë janë përdorur apo jo. Dyshimet janë nëse armët mund të kenë qenë të shoqëruesve të saj. Kjo mund të jetë përdorur nga këngëtarja dhe për të fituar popullaritet”, tha Rusta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img