Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Fjalimi i Ramës në KiE, reagon Dua Lipa: Më lër të lirë...

Shkruar nga Newsbomb

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është një ndër artistet të cilat ndonëse ndodhet larg atheut të saj gjithmonë ka kthyer kokën mbrapa dhe ka kërkuar të drejtat e popullit të saj.

Krenare për vendin e saj, Dua nuk ka nguruar asnjë moment të prezantojë në mbarë botën Shqipërinë dhe Kosovën me dinjitet.

Së fundmi, ajo ka ripostuar fjalimin e kryeministrit Edi Rama, në Asamblenë e Këshillit Evropian për rrëzimin e rezolutës së Dick Martyt, i cili e ka quajtur ‘fake news’, për krimet e pretenduara se janë kryer nga drejtuesit e UCK-së gjatë luftës në Kosovë.

Dua përkrah fjalimin e Ramës dhe kërkon librealizimin e vizave.

“Më lër të lirë, liberalizimi i vizave”, ka shkruar Dua krahas postimit të Ramës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese