Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

‘Fjalimet i ke si ndërtimet pa leje’, Rama nuk heq dorë nga Hajdari: Hajde të tregoj Kanunin, idiot më thuaj, por…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

13d5a19b49a49efe44e08f7b69f62bdc

Nuk kanë fund replikat mes kryeministrit Rama dhe deputetes Hajdari.

Rama e ka marrë fjalën sërish duke i cilësuar fjalimet e saj si ndërtimet pa leje.

Sipas Ramës, ajo nuk munnd të hedhë akuza pa bazë.

‘Fjalimet tuaja janë si ndërtime pa leje. Unë e them me këtë në pozicioni që ka një foltore. E di, fjalët e mija mund të përkthehen në cdo gjuhë dhe mund të rrinë në çdo parlament të Europës ndërsa tuajat jo. Se nuk mund ta akuzosh dikë që bën pazare. Mua mund të më thuash idiot, po jo akuza pa bazë. Prandaj fjalimet tuaja flas të tuajat Monikës, Saliut, Lulit, nuk kalojnë parimet etike të Kanunit të Lekë Dukagjinit. Kurse për ironi duhet ta dini shumë mirë se bota shqiptare ka një kanun. Nqf se nuk e dini mund të vini në Dibër t’jua tregoj unë dhe ata të qeshin. Nqf se nuk do fjalë të hidhura, mund të mos thoni fjalë të rënda’, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img