Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Fitues i çmimit Oskar, ndërron jetë aktori i famshëm,

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9dbd8966c90cc71148e8d80fc2c675d7

Christopher Plummer, aktori fitues i çmimit Oskari vdiq të premten në shtëpinë e tij në Connecticut.

Aktori ka ndërruar jetë në moshën 91 vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka brë me dije shoku dhe menaxheri I tij I vjetër, Lou Pitt.

“Chris ishte një njeri i jashtëzakonshëm që e donte dhe respektonte thellësisht profesionin e tij me sjellje të shkëlqyera, humor vetvlerësues dhe muzikën e fjalëve,” tha Pitt ndër të tjera.

Përveç bashkë-interpretimit si Kapiten Von Trapp në muzikalin e vitit 1965 përballë Julie Andreës, Plummer fitoi një Çmim Oscar si aktor mbështetës për rolin e tij në filmin “Fillestarët” të vitit 2010 dhe u nominua përsëri së fundmi në vitin 2018.

Më shumë

spot_img
spot_img