Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

“Fituat mirënjohjen dhe respektin e shumë njerëzve”, Ambasadorja Kim: Faleminderit Eliot Engel

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa33930de4a831d1f58b5deea5843604

Pas 32 viteve, Eliot Engel nesër largohet nga Kongresi në SHBA. Lidhur me largimin e tij ka reaguar edhe ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Ndër diplomatët e huaj engel njihet si miku më i mirë i shqiptarëve për vetë rolin e tij vendimtar për Çlirimin dhe Pavarësinë e Kosovës, bombardimet e NATO-s ndaj serbëve dhe parandalimin e një genocidi në masë.

Kim thotë se Engel ka fituar respektin dhe mirënjohjen e shumë njerëzve në mbarë botën.

“Faleminderit Eliot Engel për një jetë të tërë shërbimi ndaj vendit tonë, përfshirë mbështetjen tuaj për marrëdhëniet e forta Shqipëri-SHBA. Ju keni fituar mirënjohjen, respektin dhe dashurinë e kaq shumë njerëzve në të gjithë botën. Faleminderit”, shprehet ambasadorja Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img