Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Fitorja e Realit, Rama ironizon keq protestën: Luli paska qenë portieri i Liverpulit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme u zhvillua protesta e opozitës për largimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ndërkohë, kryenministri Rama nuk u ndodh në Tiranë, por në qytetin e Beratit, në kuadër të turit të llogaridhënies. Ndërsa sonte u mbajt dhe ndeshja mes Real Madridit dhe Liverpool, ku skuadra e Realit fitoi me rezultatin 3-0.

Kryeministri Rama ka shfrytëzuar rastin për të ironizuar protestën e sotme, duke u shprehur se arsyeja pse s’pati protestë sot ishte fakti se kreu i PD-së paska qenë sipas Ramës, portier i skuadrës humbëse.

“Tani është e qartë pse s’pati protestë në Tiranë sot. Në krye të PD paska qenë portieri i Liverpulit dhe Luli paska ikur në Kiev për të mbrojtur portën e Liverpulit.”– Shkruan Rama.

Më shumë

spot_img