Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

“Fitorja e kombëtares i shkon dëshmorëve, Beg Rizaj, Lefter Goxhaj, Isa Lika me shokë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla, shprehet se fitorja e kombëtares ndaj Maqedonisë i shkon dëshmorëve të Kombit, të rënë në Kumanovë gjatë luftimeve me ushtrinë dhe policinë aty dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së, shqiptarë të Maqedonisë, për të cilët thuajse nuk flitet fare.

“Fitorja e sotme e kombëtares i shkon dëshmorëve të Kombit Isa Lika, Shpend Llagami, Lefter Goxhaj, Harun Aliu, Beg Rizaj, Mirsad Ndrecaj e qindrave të tjerë për të cilet nuk flitet gati kurrë por pa të cilët edhe Bekim Balaj i cili nuk i ka njohur kurrë do të kishte qenë më i pamotivuar për t’ja ngritur kokën lart flamurit shqiptar”, shkruan Kulla.

Më shumë
spot_img
spot_img