“Fitore për një Europë të fortë”, Angela Merkel uron Macron, qetësohen liderat e BE-së

Publikuar tek: bota, më 19:54 07-05-2017 “Fitore për një Europë të fortë”, Angela Merkel uron Macron, qetësohen liderat e BE-së

Kanë përfunduar orët e aknkthit për Bashkimin Europian me fitoren e kandidatit të qendrës në garën presidenciale në Francë, Emmanuel Macron.

“Një fitore për një Europë të fortë dhe të bashkuar”, e ka cilësuar kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila ka telefonuar Macron për ta uruar.

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe presidenti francez në ikje, François Hollande kanë shprehur gëzimin për fitoren e Macron.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti më i ri, 39-vjeçari Emmanuel Macron fiton garën presidenciale në Francë
Pas humbjes ‘shpërthen’ babai i kandidates për Presidente në Francë: Marie, e paaftë për të drejtuar vendin »
Article Logic
Execution time: 0.0095598697662354
array(1) { ["section"]=> string(88) "fitore-per-nje-europe-te-forte-angela-merkel-uron-macron-qetesohen-liderat-e-be-se-77823" }