Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Fitore plebishitare e PS në Tepelenë, merr më shumë vota se PD-LSI bashkë (REZULTATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në Bashkinë Tepelenë. S’ka dyshim që PS-ja ka dalë fituese në një zonë që njihet si bastion i së majtës.

Konkretisht socialistët kanë marrë këtu 3433 vota. PD 1431 vota dhe LSI vetëm 750 vota. Një fitore “publiçitare” do të thoshtë Tërmet Peçi.

Në rang qarku PS kryeson me mbi 50% të votave duke siguruar deri më tani 3 mandate deputetësh. Aktualisht kanë mbetur rreth 30 kuti pa u numëruar në KZAZ-në e Bashkisë Gjirokastër.

Screenshot 29 8

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img