Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Fiton zgjedhjet për të tretën herë, Shqiprim Arifi zgjidhet sërish në krye të komunës së Preshevës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është shpallur fituesi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme lokale në komunën e Preshevës.

Mësohet se partia Alternativa për Ndryshim me kryetar Shqiprim Arifin ka fituar zgjedhjet.

Tre partitë më të votuara, APN ka marrë 6 mijë e 70 vota, Partia Demokratike Shqiptare, e Ragmi Mustafës, PDSh e cila ka marrë 4 mijë e 173 vota, ndërsa Partia për Veprim Demokratik, në krye me Ardita Sinanin ka marrë 3 mijë e 368 vota.

Në bazë të rezultateve preliminare:

APN- ka marrë 6.020, vota ose 14 mandate

PDSS- 4.173 vota ose 9 mandate

PVD- 3.368 vota ose 7 mandate

LR 2.545 vota ose 5 mandate

UDSh- 441 vota ose 1 mandat,

dhe Lista Serbe 1.222 vota ose 2 mandate

Kjo është e treta herë që Shqiprim Arifi fiton zgjedhjet dhe vendoset në krye të komunës së Preshevës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img