Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“Fiton vila përmes gjobave”, Evi Kokalari tallet me Bashën: Pret t’i çojmë firmat në krevat, më 11 Dhjetor Kuvendi do ta shkarkojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Evi Kokalari ka qenë prezente në foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha në Sarandë. Ajo u ndal tek fakti se po sot në orën 17:00, në të njëjtën orë që niste foltoren Berisha, kreu i PD-së Lulzim Basha vendosi që të japë intervistë, sipas saj me qëllim për të marrë vëmendje.

Kokalari u shpreh e bindur se më  11 Dhjetor do të mbahet Kuvendi Kombëtar dhe do të shkarkojnë kryedemokratin. Ajo nuk kurseu ironitë me Bashën, ku u shpreh se “pret t’i dërgojnë firmat në krevat”, duke e akuzura gjithashtu se ka blerë vila përmes gjobave.

Evi Kokalari: Basha vendosi që të japë intevistë në orën 5 për të marrë vemdndje. Fajinpër humbje ia ve Beruishës dhe e quan dualizëm, Dializmi është bërë korrupsiini në PD. Ka thënë se PD nuk do të bëhet mburojë për të mbrojtur non grata e Berishës, Mësova se Bardhi nuk është votuar dhe as ai, as Grida Duma nuk duhet të jenë në këto pozicione që kanë. Ata i morën pozicionet në mënyrën jo demokratike. 4200 firma janë në zyrën e Palokës, Basha pret ti çojmë në krevat që ti shohë? Do të ikë në 11 Dhjetor Basha, do të shkarkohet. Lufta është vetëm më 5 veta që kanë marrë peng vulën dhe ndërtesën dhe që me 11 dhjetor do të largohen. Mësova se Basha kishte marrë 2 vila përmes gjobave. Mbas 11 Dhjetorit do të keni një proces që të ndërrojë PD.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img