Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Fitojnë Skënderbeu dhe Partizani, nuk i ndahen njëri-tjetrit në garën për titull

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vllaznia gjen fitoren teksa ka mundur në transfertë ekipin e Tërbunit i cili në dy javët e fundit arriti të befasojë Partizanin e Tërbunin.

Shkodranët e kanë të qartë objektivin e tyre edhe pse kanë disa mungesa e që në minutat e para kërkon rrugën e rrjetës.

Këmbëngulja e tyre shpërblehet që në minutën e 7-të kur Erald Çinari arrin ti japë avantazhin shkodranëve. Ekipi i drejtuar nga Cungu i afrohet golit sërish, por edhe vendasit kanë rastet e tyre, por pjesë e parë lë në fuqi golin e Çinarit.

Pjesa e dytë nis me një rast të mirë shënimi për shkodranët, porVrapi tregohet i pasaktë nga pika e bardhë në minutën e 49-të.

Goli i dytë për Vllazninë nuk vonon, pasi në minutën e 61-të është Dibra që shfrytëzon një kros të Sefës dhe mposht portierin Kuka për të dytën herë, por nuk ndalet me kaq pasi në minutën e 75-të do shënonte edhe golin e tretë. Nuk mbaron me kaq, pasi Dyca shënon edhe golin e katërt për shkodranët.

Vërshëllima e fundit e kryesorit Alla dërgon në festë Vllazninë që tashmë shkon në kuotën e 23 pikëve duke parakaluar Bylisin e Flamurtarin. Ndërkohë Tërbuni mbetet i fundit me 13 pikë të grumbulluara pas 25 javësh kampionat.

(Sportal.al)

Më shumë
spot_img
spot_img