Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Fitoi betejën me Covid, pas 33 ditësh në spital, mbërrin nesër në Shqipëri Imzot Frendo

spot_img

Lajme të ngjashëm

85f293c5ac8cae1f3dc268785c2cfa64

George Frendo, Arqipeshkvi Metropolit i Tiranë-Durrësit, Presidenti i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë ka fituar betejën me koronavirusin.

Pas 33 ditësh në spital, nesër Imzot Frendo do të mbërrijë në Shqipëri. 

Imzot George Frendo do të celebrojë Meshën e Krishtlindjeve më 24 Dhjetor ora 20.00. Mësohet se mesha do të zhvillohet në zbatim të kushteve të pandemisë.

Kujtojmë që Imzot Frendo rreth një muaj më parë u prek nga Covid-19, pasi gjendja e tij u përkeqësua u nis me urgjencë në Itali për mjekim më të specializuar.

“Dëshiroj të falënderoj të gjithë ata që e kanë uruar për shërim sa më të shpejt dhe janë lutur për të. Po ashtu përshëndes përzemërsisht grigjën time shumë të dashur”. Ishte ky mesazhi i parë falënderues i Imzot Frendo, nga Kuvendi i Fretërve Françeskan Kapuçin në Bari ku edhe u kurua.

Më shumë

spot_img