Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Fitimet marramëndëse të Apple

Lajme të ngjashëm

Në tre muajt e fundit kompania Apple ka siguruar një fitim rekord në vlerë prej 74,6 miliardë dollarë, nga të cilat 18 miliardë ishin fitim neto. Gjatë kësaj periudhe Apple shiti 74,5 milionë iPhone, 21.5 milionë iPad dhe 5.52 milion Mac kompjutera.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë drejtuesit e kompanisë dhe këto fitime janë një rekord në botën e biznesit.

Në tremujorin e fundit numri i celularëve “Iphonë” të shitur ka arritur deri në 74.6 milion, duke treguar një sukses të madh edhe modeleve të reja Iphone 6 dhe Iphone 6 plus.

 


Më shumë