Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Fitimet marramëndëse të Apple

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në tre muajt e fundit kompania Apple ka siguruar një fitim rekord në vlerë prej 74,6 miliardë dollarë, nga të cilat 18 miliardë ishin fitim neto. Gjatë kësaj periudhe Apple shiti 74,5 milionë iPhone, 21.5 milionë iPad dhe 5.52 milion Mac kompjutera.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë drejtuesit e kompanisë dhe këto fitime janë një rekord në botën e biznesit.

Në tremujorin e fundit numri i celularëve “Iphonë” të shitur ka arritur deri në 74.6 milion, duke treguar një sukses të madh edhe modeleve të reja Iphone 6 dhe Iphone 6 plus.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img