Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“FIRO” në partinë e Jozefina Topallit pak orë para afatit përfundimtar, tërhiqet kandidati për deputet i Vlorës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ee4015107d18ab9f48112513cf4a04aa

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ditën e sotme dorëzoi në KQZ listat e kandidatëve për deputetë për 12 qarqet e vendit.

Por vetëm pak orë para afatit përfundimtar për regjistrimin e listave, njëri prej kandidatëve të partisë së saj është tërhequr nga kandidimi.

Bëhet fjalë për Arsi Zejnon, i cili ishte i përfshirë në listën e qarkut Vlorë dhe ishte i shtati në renditje.

Ai është shprehur se vendimin e tij ia ka komunikuar edhe Dasahmir Tahirit, kryesuesit të listës së LSH-së në Vlorë, ndërsa shtoi se është i gatshëm që të tërhiqet edhe zyrtarisht në KQZ.

1615192527_a5_copy_copy.jpeg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img