Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Firmoset marrëveshja për transferimin e të burgosurve shqiptarë, nga Anglia në Shqipëri dhe anasjelltas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, është duke zhvilluar një vizitë punë në Londër. Gjatë kësaj vizite është firmosur marrëveshja për transferimin e të burgosurve nga Anglia në Shqipëri dhe anasjelltas.

Kjo marrëveshje mundëson transferimin legjitim të shqiptarëve nga burgjet e Mbretërisë se Bashkuar për në vendin e tyre të origjinës, në Shqipëri, për të kryer pjesën tjetër të dënimit, si dhe anasjelltas, transferimin e shtetasve britanikë të burgosur në Shqipëri për në burgjet e Mbretërisë së Bashkuar.

Me anë të kësaj marrëveshje mundësohet mirëqënia e të burgosurve dhe riintegrimi në shoqëri në vendin e tyre të origjinës, ku ata mund të kontaktojnë me familjet. Por ajo që është shqetësuese në këtë marrëveshje është problemi i ndryshimit të procedurës së transferimit në të dy vendet, Shqipëri dhe Angli.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img