Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

FIRMOSET MARREVESHJA PD-LSI/ Ja çfarë nënshkruan sot Lul Basha e Monika Kryemadhi (DOKUMENTI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d27db8f5d77737e678e934ebd3150d5a

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe kreu i PD Lulzim Basha firmosën sot matrrëveshjen për bashkëpunim pas zgjedhor, pas zgjedhjeve të 25 prillit. Ata u zotuan për të kthyer shpresën për shqiptarët dhe për të larguar Edi Ramën nga pushteti.

“Me synimin për t’i dhënë Shqipërisë një qeverisje të re, ‘nga njerëzit – për njerëzit’, e cila do t’i japë fund polarizimit të tejskajshëm, politik, ekonomik dhe social, që ka vendi, t’i kthejë atyre besimin për ndërtimin e Shqipërisë si gjithë Europa, duke krijuar mundësi për punësim të mirëpaguar, duke çliruar ekonominë dhe duke i ofruar çdo qytetari, të rinjve dhe grave, sipërmarrësve dhe pensionistëve, mundësi reale për mirëqenie dhe prosperitet”, thuhet në marrëveshjen e dakordësuar mes PD dhe LSI.

Si Opozitë e Bashkuar, PD dhe LSI do të konkurojnë në zgjedhje me dy lista (PD-AN + LSI), për të realizuar një përfaqësim të plotë dhe sa më gjithëpërfshirës politiko-elektoral dhe kurorëzimin e fitores së Opozitës në zgjedhjet e 25 Prillit 2021.

Përfaqësimi në të gjithë nivelet e qeverisjes së ardhshme do të realizohet proporcionalisht mbi bazën e rezultatit zgjedhor.

Marrëveshja e plotë – Dokumenti:

Marreveshja PD – LSI by Newsbomb Albania on Scribd

[iframe width=”100%” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/T4QdUTjSQHQ” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen ]

Më shumë

spot_img